786

سلام به همگی

چند روز گذشته خانم کلینتون سفری به اورشلیم داشتن که متن صحبت های انجام شده در کنفرانس مطبوعاتی هیلاری کلینتون با نتانیاهو رو عینا اینجا براتون میارم اگر خواستید میتوانید در اینترنت سرچ کنید فیلمش را به راحتی پیدا می کنید و مطمئن شوید ترجمه درست انحام شده است من خودم چون باورم نمیشد این را چک کردم.

نتانیاهو:می دانم که شما خیلی نگران تلفات انسانی هستید.

ولی در رابطه با تلفات انسانی به هیچ وجه با شما هم نظر نیستیم.

اتفاقا ما داریم این حملات را علیه مدارس، مساجد، بیمارستان ها، دانشگاه ها و کودکان انجام میدهیم.

و یکی از تلاشهای ما این است که تلفات انسانی را به حداگثر مقدار ممکن برسانیم.

ما اینطور ترجیح میدهیم.

میدانیم که این را درک می کنید، اما اگر درک نمی کنید.

نتانیاهو از فرانسه خواست از موضع خود در قبال ایران کوتاه نیاید

اگر درک نمی کنید هم که خب، نیاز ی هم نیست من این را به آمریکایی ها، آقای اوباما، شما یا جامعه ی جهانی توضیح دهم.

به اورشلیم خوش آمیدن.

عکس:ای‌پی

جالب اینه که در تمام طول صحبت خانم کلینتون سرشون رو به نشانه ی تایید صحبت ها تکان می دادند. اما در یک سمت دیگر دنیا دیروز اتفاق عجیلی افتاد.

کجای دنیا، در کدام کشور روی این کره ی خاکی، این تعداد از مردم یک کشور در حمایت از مردم یک کشور دیگر در یک تجمع و تظاهرات آن هم وقتی که هوا خیلی گرم است و آن ها هم به دلیل روزه بودن نمیتوانند چیزی بنوشند و بخورند شرکت میکنند؟!!


اگر بخواهیم با عقل مادی مان این مسئله را بررسی کنیم آیا واقعا این آدماهایی که در این مراسم شرکت کردند از نظر عقلی در سلامتی کامل به سر می برند؟!!!

آخر در قرن بیست و یک زمانی که همه دنبال منافع خودشان هستند چه کسی حاضر میشود چنین کاری انجام بدهد؟

دلایل حمایت ایران از فلسطین چیست؟

 

 

من دیروز واقعا به این که مردمم نمیتوانند ظلم و بی عدالتی را ببینند افتخار کردم. به اینکه تنها حامی مردم مظلوم یک کشور سنی مذهب بودند افتخار کردم. آن هم درست در شرایطی که بعضی از هم مذهبی های همین ها شیعیان را فقط به جرم اینکه شیعه هستند با فجیع ترین روش ها می کشند.

افتخار می کنم که مردمم انقدر درک دارند که تفکیک قائل می شوند بین این مردم مظلوم و کسانی که این کارا را انجام میدهند. به اینکه هنوزم دارن با آرمان هاشون زندگی می کنن و قلبشون برای اونا می تپه افتخار می کنم. من به ایرانی بودنم افتخار می کنم.

روز قدس

با همه ی اینها دیروز جای یک نفر در این مراسم کمی کم رنگ بود. هر سال رئیس جمهور در این مراسم سخنرانی می کرد اما امسال خبری از سخنرانی آقای روحانی نبود. به عنوان یک ایرانی دوست داشتم حرف های رئیس جمهور را در خصوص مسئله ی فلسطین بشنوم.

دنیا روی حرف های رئیس جمهور ایران حساب باز می کند.